Tatlı Hata

Merhaba arkadaşlar, uzun zaman sonra iki yeni hikaye ile geri döndüm. İnşallah bu iki hikayemde de beni yalnız bırakmazsınız. Asil Kan hikayem fantastik bir hikaye olacaktır. Ayrıca Tatlı Hata hikayesi de gerek komedi, gerek romantik, gerekse aile dram olarak yazılacaktır. Uzun zaman oldu yazmayalı. Umarım hikayelerimi okuyarak bana hatalarım konusunda uyarıca bulunabilirsiniz. son olarak hikayelerin giriş bölümleri burada yayınlanacaktır. Ancak bölümler haftada bir kişisel bloğumda yayınlanacaktır. Bloğumun linki profilimde mevcuttur. gmaili olan herkes bloğumda yorum yapabilecek. Umarım beni yanlız bırakmazsınız. 

Giriş

Genç kız çift tarafı ağaçlarla çevrili kampüs kapısından içeriye girdiğinde nefes nefese kalmıştı. Kardeşi yine ona son dakika golü atmak üzereydi ve genç kızın bundan haberi dahi yoktu. Bayır yukarı koştururken nefeslenme ihtiyacıyla duraksayıp ellerini dizlerine koyup derin derin soluklandı. “Bunun hesabını vereceksin Alya!” diyerek yeniden kardeşinin bölümüne doğru koşmaya başladı. Sonunda çevre mühendisliği bölümüne geldiğinde binadan içeriye koşturan öğrenciler arasından kardeşini seçmeye çalışıyordu. Bu gün mezuniyet için son final sınavı vardı. Sınav başlamak üzereydi ve Arya kardeşini aramak için eline aldığı telefondaki mesajı görünce beyninden vurulmuşa dönmüştü.

“Sınavda başarılar kardeşim. Ben senin sınav kağıdını aldım bile…” Arya öfkeyle etrafında dönerken elindeki öğrenci kartını kırmamak için kendini zor tutuyordu. Yine oyuna getirilmişti. Tek yumurta ikizi olan Alya onu yine oyuna getirmişti. Alya ve Arya’yı anne ve babası dışında ayırt eden çok az kişi vardı. Okulda ise kimse onları ayırt edemiyordu. Biran kardeşine ders vermek için sınava girmemeyi düşünse de anne ve babasının ne kadar üzüleceğini düşünerek vazgeçti. Numaralı olmayan gözlüklerini çıkartarak derin bir nefes alıp binadan içeriye girdi. Neyse ki bundan sonra kardeşi ile yer değiştirecek başka bir durumla karşılaşmayacaktı. Kendisi hukuk okurken kardeşi çevre mühendisliği okuyordu. İlk yıllarında tüm bölümlerin ortak olan derslerde ikili sık sık yer değiştirmişti. Alya her seferinde kardeşini ikna etmişti. İkinci yıllarında alan dersleri ağırlıklı olunca Arya kardeşinin aşırılıklarından kurtulduğu için rahat bir nefes almıştı. Ancak işgüzar kardeşi son senelerinde yine yapmıştı yapacağını. İkilinin son döneminde seçmeli dersleri diğerinin ilgi alanına girince kaçınılmaz olmuş ve yer değiştirme işine ne kadar karşı gelse de her seferinde uçuk kardeşi onu oyuna getirmeyi başarmıştı. Dersliğe doğru adımlarken her anının izlendiğinden habersiz sınava girerek Alya’nın öğrenci kartını masanın üzerine bıraktı.

Bir kaç dakika sonra da kendi sınavının iyi geçmesi dileğiyle hocanın verdiği soru kâğıdını cevaplamaya başlamıştı.

**
Alya sıkıntılı bir şekilde sınavını düşünürken aklıma gelen dâhiyane fikri sayesinde hemen planını uygulamaya koymuştu. Sıkıcı dersinin yanı sıra ikizinin sınavı tam ona göreydi. Gece gizlice Arya’nın odasına girerek kardeşinin öğrenci kartını alıp hızla odadan çıkmıştı. Arya çok kızacaktı ama nasılsa son kez onunla yer değiştirme fikri olduğundan idare edebilirdi. İkizi kendisine göre oldukça donanımlı biriydi. Bunun yanında içe dönük olan karakteri oldukça bilgiye aç bir şekilde sürekli kitaplarla uğraşması onu diğer aile üyelerinden ayırıyordu. Bazen onu kıskanmadan edemiyordu. Bu kıskançlık aslında hayranlığının bir sonucuydu. Alya ne kadar uçuk kaçık karaktere sahipse Arya bir o kadar ağır başlı ve oturaklı bir karaktere sahipti. Her zaman haklıdan yana ve mantığına uymayan durumlarda fikrini söylemekten geri durmayan bir yapıya sahipti. Bununla birlikte çevresinde kendisine yaklaşmak isteyenleri cesaretsizliğe iten bir duruşa sahipti.

Derin bir iç çeken Arya cevap kağıdını son bir kez kontrol ederek gözetmen asistana verirken anfi sınıftan hızlı adımlarla ayrıldı. Bölüm binasından çıkarken hala kardeşine söyleniyordu. Adımları beş yüz metre uzaklıktaki hukuk bölümüne doğru yönelirken Alya ile karşılaştığında sakin olabilmek için derin derin nefes alıyordu.

“Bunun hesabını vereceksin.” Özellikle bu son sınav Arya’nın bölüm sıralaması için önemliydi. Sınav sonucu genç kızın bölüm birincisi olup olamayacağını belirleyecekti. Tüm hayatı bu sınava bağlıydı. Bölüme yaklaştığında kendisine doğru gelen kardeşini görünce adımları daha da hızlanmıştı. “Arya?” Alya kardeşinin sinirli ifadesi karşısında savunmaya geçmek istemiş ama Arya kardeşinin kolunu tutarak hızla kalabalığın içinden uzaklaştırmıştı. Kampüsü dış merkezden ayıran ağaçlığa doğru ilerlerken Alya’nın itirazlarını duymuyordu. Sonunda yalnız kaldıklarında hızla kardeşini ileriye doğru savurmuştu. Dengesini son anda sağlayan Alya şaşkınlıkla ikizine baktı.

“Sen… Sen ne yaptığını sanıyorsun?”

“Alya…”

“Kes sesini! Bu sınavın benim için ne kadar önemli olduğunu biliyor musun ha? Senin sorumsuzluğun yüzünden ülkenin en iyi hukuk bürosuna staj yapma şansını kaçırabilirim.” Alya kardeşinin sözleri ile yutkunurken burnunun üzerine düşen gözlüğü istem dışı geriye itelemişti. Dışarıdan bakan biri onları tanıyamazdı.

“Özür dilerim Arya, ben bilmiyordum. Düşünemedim…”

“Sen ne zaman düşünerek hareket ettin Alya. Yeter artık, biraz büyü. Bu yaptığını babam duyarsa…” Alya hızla ellerini iki yana sallayarak “Lütfen, babamı bu işe karıştırma Arya, özür dilerim. Hem sınavım iyi geçti…” Arya kardeşinin sözleri ile iyice çileden çıkmıştı. Yerinde bir sağa bir sola giderek ellerini hiddetle savurarak kardeşini azarlarken onları izleyen meraklı gözlerin farkında bile değildi. Arya sınav çıkışından beri kendisini izleyen gözleri fark etseydi oradan kaçarak giderdi.

“Sürekli aynı şeyi yapıyorsun Alya, ve ben sürekli senin arkanı toplamaktan bıktım.” Alya ikizinin haklılığı karşısında suçlu gibi başını öne eğmişti. Şimdiden içi pişmanlıkla dolan kız Arya’nın gözlerine bakamıyordu. Yüzü asılırken Arya onun bu masum haline aldanmamak için gözlerini kapatarak derin bir nefes almıştı.

“Bana yemin etmeni istiyorum Alya, bir daha benim yerime geçmeyeceksin!” Alya kardeşinin ılımlı sesiyle hızla kafasını kaldırmıştı.

“Söz, bir daha yer değiştirmeyeceğim.”

“Söz değil, yemin etmeni istiyorum Alya…” Alya yutkunarak Arya’ya bakarken onun geri adım atmayacağını anlayınca üzgün bir şekilde “Yemin ederim Arya, bir daha senin yerine geçmeyeceğim,” dediğinde yüzü iyice asılmıştı. Alya’nın ne olursa olsun yeminini asla bozmadığını bilen Arya derin bir nefes alırken elini genç kıza uzatarak “Gözlüklerimi alayım,” dediğinde Alya geri adım atarak masum bir göz süzme ile kardeşine baktı.

“Bu günlük taksam, en azından son kez tadını çıkarayım.” Arya ona inanamaz bir şekilde bakarken arkasını dönerek hızla çıkış kapısına doğru ilerledi.

“Hey beni bekle, arabayla geldin değil mi?”

“Dolmuşa bin Alya, seni çekecek durumda değilim.” Alya ikizini daha fazla kızdırmamak için geride dururken Arya arabasına binerek hızla kampüsten çıkmıştı. Onun ardından üzgün gözlerle bakan Alya birkaç saniye içinde kendisine gelerek eski neşeli haline dönmüştü.

***

Çıkan kitaplarım ve yeni hikayelerim için alıntı ve haberleri alabilmek için instagram hesabımı takip etmeyi unutmayın! instagram 

mermarid.yy 

1.BÖLÜM <<<<<<

1600cookie-checkTatlı Hata

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir